اخبار تصویری - آرشیو

خستگان عشق را ایام درمان خواهد آمد - غم مخور آخر طبیب دردمندان خواهد آمد

خستگان عشق را ایام درمان خواهد آمد - غم مخور آخر طبیب دردمندان خواهد آمد

اعمال و فضائل احیای نیمه شعبان فرمود:شب نیمه شعبان است برخیز. مرا بلند کرد و به بقیع برد، و سپس جبرئیل فرمود:سرت را بلند کن زیرا در این شب‎ها درهای رحمت خدا در آسمان به روی بندگان باز است، همچنین درِ رضوان، درِ آمرزش، درِ فضل، درِ توبه، درِ نعمت، درِ جود و سخاوت، درِ احسان باز است، خداوند به عدد پشم‎ها و موهای چرندگان در این شب گنهکاران را آزاد می‎کند، پایان عمرها در این شب، تعیین می‎گردد، رزق‎های یک سال در این شب تقسیم می‎شود و حوادث یک سال در این شب معیّن می‎گردد. ای محمد! کسی که این شب را با تکبیر و تسبیح و تهلیل و دعا و نماز و قرائت قرآن و اطاعت و خضوع و استغفار بسر برد، بهشت منزل و سرای او است، و خداوند گناهان گذشته و آینده‎اش را می‎آمرزد ... ای محمد(صلی الله علیه و آله) این شب را احیاء بگیر و به امت خود دستور بده آنها نیز این شب را احیاء بدارند، و با عمل به سوی خدا تقرب جویند، چرا که این شب شبی شریف است. از اعمال این شب، خواندن دعای کمیل در سجده است روایت شده که کمیل گوید دیدم حضرت علی (علیه‎السلام) این دعا را در شب نیمه شعبان در سجده خواندند. در مورد زیارت امام حسین(علیه‎السلام) در این شب به خصوص در صورت امکان در کنار قبرش، آمده هر که بشناسد امام حسین(علیه‎السلام) را و شهادت او و هدف شهادتش را که موجب نجات امت گردید و وسیله و راهگشایی برای رسیدن به فوز عظیم شد(خلاصه این که عبادتش در این شب از روی توجه و علاقه و معرفت خاص باشد) آنگونه خویشتن را در برابر خدا خاضع نماید که شایستگی آن را دارا می‎باشد و نیز از خدا خواسته‎های شرعیش را تقاضا کند. شب نیمه شعبان، شبی است که در آن کسی تولد یافته که مانند او (علیه السلام) برای پاک ساختن زمین و فرج عمومی برای مؤمنین امم، و برافراشتن پرچمهای عدل خدا برای اهل زمین، و جمع کامل بین سیاست دین و دنیا تولد نیافته است. و بر سالک است که چون به این منزلگاه [شب نیمه شعبان] رسید، اوًلا نظر خود را در این شب، از لذت به دنیا و از راحت در آن برگیرد و نفس خود را مهیا کند که آن را شب وداع خود از دنیا بداند و نفس خود را در آن فرض کند که مانند شبی است که در بامداد آن شب، روز قیامت خواهد بود تا سنگینی اعمال بر او سبک خواهد شد بلکه گذشتن و تمام شدن آن شب براو گران باشد و دوست بدارد که آن شب، از آن مقداری که هست طولانی ترباشد، و عمل او در آن شب روی این زمینه باشد که خود را فرض کند که با هریک از اعمال در حال وداع است، به طوری که آن عمل، آخرین عمل اوست از عمردنیا، تا کوشش او در دست کردن اعمال افزونتر شود و چون نفس و قلب خود را به میزان برای عمل حاضربیند، براوست که قبل از داخل شدن شب، نظر کند در اختیار کردن اعمال و ترتیب آن، به آنچه که بیشترمناسب حالش می باشد و اگر دو عمل را در فضیلت و مناسبت برابربیند، آن را که مشقت و سختی اش برنفس باشد. و باز از مهمّات این شب، تقرب به امام حجت عصر و ولی امرف ناموس اکبر، صاحب غیبت الهیه و دعوت نبویه، وارث انبیاء و خلیفه خلفاء و خاتم اوصیاء، مظهر عدل الله الاعظم، افرازنده پرچم هدایت و بر هم زننده بساط سرکشان و منکران حق و حقیقت و بیچاره کننده اهل عناد و ضلالت و الحاد و محو کننده آثار انحراف و هوا پرستی و گرد آورنده سخن ها بر تقوی و رشته پیوند بین اهل آسمان و زمین، حجّت کبرای خدائی و آیت عُظمای نصرت عاجل، فیروزی نزدیک کبریائی، ادب کننده جهانیان و سلطان اعظم و مولای گرامی، آقای ما و پیشوای ما و پناهگاه ما و نگهبان و سرپرست ما، مهدی قائم- ارواحنا و ارواح العالمین له الفداء – است.

ادامه مطلب
برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه  در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت  واحد تهران مرکزی.۱/۲۱

برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت واحد تهران مرکزی.۱/۲۱

برگزاری مراسم ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس ع با حضور استادان مدیران و جمع کثیری از کارکنان واحد در روز چهارشنبه مورخ ۲۱ فروردین ۹۸ در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت به همراه برگزاری مسابقه فرهنگی و اهدای هدایا به ده نفر از برگزیدگان

ادامه مطلب
برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه  در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت  واحد تهران مرکزی

برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت واحد تهران مرکزی

برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت واحد تهران مرکزی به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران مرکزی همزمان با جشن های اعیاد شعبانیه مراسم ولادت های با سعادت سرور و سالار شهیدان ، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ، علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت امام زین العابدین (ع) با حضور دکتر عباس گوهری معاون فرهنگی و دانشجویی واحد تهران مرکزی و نیز جمعی از مسئولین ، استادان و کارکنان واحد در روز دوشنبه مورخ ۱۹/۱/۹۸ درسالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت واحد برگزار گردید . از دیگر برنامه های این مراسم مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت علیهم السلام برادر حسین حبیبی ، برگزاری مسابقه فرهنگی و اهدای هدایا به برگزیدگان و برپایی ایستگاه صلواتی بود .

ادامه مطلب