اخبار تصویری - آرشیو

کارگاه آموزشی مهارتهای برقراری ارتباط موفق

کارگاه آموزشی مهارتهای برقراری ارتباط موفق

کارگاه آموزشی مهارتهای برقراری ارتباط موفق به همت اداره بهداشت و درمان ( حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی ) برگزار شد : در روز چهار شنبه مورخ ۱۴ آذر ماه کارگاه آموزشی تحت عنوان مهارتهای برقراری ارتباط موفق توسط جناب آقای حسینی برای دانشجویان ، اساتید و همکاران در مجتمع ولایت واقع در ساخنمان هنر ۴ طبقه همکف سالن آمفی تاتر از ساعت ۰۰/۱۰ الی ۱۲ برگزار گردید: فرایند موضوعی که مورد بحث قرار گرفت به شرح ذیل می باشد : ما همه روزه برای انتقال احساسات ، اندیشه ها ، افکار و تمایلات خود با یکدیگر ارتباطات برقرار می کنیم . این روابط چه ساده باشد یا پیچیده ، از پیش تعیین شده باشد یا اتفاقی ، خواسته باشد یا ناخواسته ، بخش عمده از زمان روزانه ما را به خود اختصاص می دهد ، مهارت در ایجاد یک رابطه موفق با دیگران بر توانایی ها و اعتماد به نفس ما افزوده و احترام دیگران را نسبت به ما جلب می کند . کلمه ارتباطات communication) ( در دیدگاه محققین حوزه علوم انسانی به معنی"در معرض عموم قرار دادن " عنوان شده است . از ارتباطات با عناوین دیگری مانند انتقال معانی همچنین انتقال و یا تبادل پیام نیز نام می برند . مهارت های ارتباطی و ارتباطات ؛ فرایندی است که هم فرستنده و هم گیرنده پیام در آن نقش داشته و دخیل هستند . به بیان دیگر ارتباطات ، انتقال اطلاعات از فرستنده به گیرنده است و گونه ای که برای هر دو طرف واضح و قابل فهم باشد . اگر دیگران پیام شما را بطور شفاف و موفقیت آمیز دریافت کنند در حقیقت شما توانسته اید افکار و ایده های خود را به آنها منتقل کنید اما ناتوانی در انتقال شفاف و موفقیت آمیز پیام به دیگران باعث شکست ارتباط شده و همچنین مانعی در برابر پیشرفت های فردی و حرفه ای شما خواهد بود . ارتباط موفق و موثر زمانی اتفاق افتاده که عکس العمل مخاطب را در پی داشته باشد . انواع مهارتهای ارتباطی شامل ۱- مهارتهای انتقال پیام ۲- مهارتهای دریافت پیام مباشد که در حوزه انتقال پیام به دو شکل کلامی و غیر کلامی بوده و در حوزه دریافت پیام شامل گوش دادن ، مشاهده کردن و پاسخ دادن می باشد .

ادامه مطلب
حضور باشکوه استادان و دانشجویان  واحد تهران مرکزی در بیست و چهارمین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت

حضور باشکوه استادان و دانشجویان واحد تهران مرکزی در بیست و چهارمین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت

حضور باشکوه استادان و دانشجویان واحد تهران مرکزی در بیست و چهارمین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت همزمان با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، بخش کتبی بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی ویژه استادان و دانشجویان درساعت ۱۰ صبح روز دو شنبه مورخ ۱۲/۹/۹۷ در مجتمع ها و دانشکده های واحد تهران مرکزی برگزار شد. در این دوره از مسابقات تعداد۱۴۴۶ نفراز دانشجویان و استادان واحد در رشته های تفسیر قرآن کریم ، زندگانی چهارده معصوم (ع) ، زیارت عاشورا و جامعه کبیره ، نماز ، ترجمه قرآن کریم به انگلیسی ، احکام ، زندگانی پیامبر (ص) ، ترجمه قرآن کریم (فارسی) ، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه ، ویژه دانشجویان و در رشته های ترجمه و تفسیر قرآن کریم و آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه ویژه استادان با هم به رقابت پرداختند . شایان ذکر است به برگزیدگان این مسابقات جوائزی به همراه لوح تقدیر اهداء خواهد شد .

ادامه مطلب
برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه کارکنان  و خانواده هایشان  درواحد تهران مرکزی

برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه کارکنان و خانواده هایشان درواحد تهران مرکزی

برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه کارکنان و خانواده هایشان درواحد تهران مرکزی به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی اردوی زیارتی فرهنگی مشهد مقدس با حضور ۱۴۰ نفر از کارکنان و خانواده هایشان از روز شنبه مورخ ۳/۹/۹۷ لغایت روز سه شنبه مورخ ۶/۹/۹۷ برگزار گردید . از برنامه های این اردو شرکت در نماز جماعت در حرم مطهر امام رضا (ع) ، برگزاری دوره حرم شناسی و آشنایی با آداب زیارت در پایگاه فرهنگی آداب زیارت شهید هاشمی نژاد ، مرکز آموزش تخصصی امر به معروف و نهی از منکر خادم الشهداء توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عالی پیرامون دلایل و برکات هجرت امام رضا (ع) به ایران و اشاعه معارف امام شناسی ، بازدید از موزه مرکزی آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر، قرائت زیارت عاشورا، قرائت زیارت جامعه کبیره ، هم خوانی زیارت امین الله و صرف صبحانه در مهمانسرای حرم مطهر رضوی بود.

ادامه مطلب