اخبار تصویری - آرشیو

برگزاری اردوی قم –نیاسر –کاشان – مشهد اردهال  در واحد تهران مرکزی

برگزاری اردوی قم –نیاسر –کاشان – مشهد اردهال در واحد تهران مرکزی

برگزاری اردوی قم –نیاسر –کاشان – مشهد اردهال در واحد تهران مرکزی به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی اردوی یک روزه قم –نیاسر-کاشان– مشهد اردهال با حضور ۴۲ نفر از کارکنان واحد تهران مرکزی به همراه خانواده هایشان در روز پنج شنبه مورخ ۲۰/۲/۹۷ برگزار گردید . شایان ذکر است از دیگر برنامه های این اردو بازدید از مراسم گلابگیری نیاسر و زیارت امامزاده سلطان علی بن محمد باقر فرزند پیشوای پنجم شیعیان امام محمد باقر (ع) ، برگزاری زیارت عاشورا و دعای توسل در مشهد اردهال بود .

ادامه مطلب
برگزاری جلسه ستاد اقامه نمازاردیبهشت ماه ۹۷ واحد تهران مرکزی

برگزاری جلسه ستاد اقامه نمازاردیبهشت ماه ۹۷ واحد تهران مرکزی

برگزاری جلسه ستاد اقامه نمازاردیبهشت ماه ۹۷ واحد تهران مرکزی جلسه ستاد اقامه نماز واحد تهران مرکزی با حضور مشاور اجرایی ریاست واحد در دانشگاه های آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی ، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران ، معاون دانشجوئی و فرهنگی ، مدیر گروه معارف اسلامی ، عضو هیأت علمی واحد به عنوان نماینده اساتید ، نماینده دانشجویی و مسئول ستاد اقامه نماز واحد در روز دوشنبه مورخ ۱۷/۲/۹۷ برگزار گردید . در این جلسه پس از بحث و بررسی و سیاستگذاری در خصوص اقامه نماز در واحد ، برپایی نماز جماعت در اول وقت در سطح واحد ، حضورکلیه روسای مجتمع ها ، دانشکده ها و معاونین واحد جهت پاسخگویی به مراجعان حضوری در نمازخانه به جهت ترویج و توسعه امر مهم نماز ، حضور امام جماعت حوزه ستادی و دانشکده ها حداقل ده دقیقه قبل و بعد از برگزاری نماز جماعت جهت ارائه مشاوره در نمازخانه ها ،در نظر گرفتن یک نفر به عنوان متولی و خادم نماز جهت آماده نمودن نمازخانه ها قبل از برگزاری نماز جماعت، نصب تابلو نمازخانه دردرب ورودی تمام نمازخانه های واحد ،برگزاری جلسه ای در خصوص سیاستگذاری دانشگاه درخصوص موضوع اقامه نماز واحد در سال ۱۳۹۷ با حضور اعضای ستاد اقامه نماز واحد ، معاونین واحد و روسای مجتمع ها و دانشکده ها در اتاق شورای دانشگاه ، تجهیز نمودن کلیه نمازخانه های واحد حتی المقدور تا قبل از شروع ماه مبارک رمضان ، غبار روبی و آماده سازی نمازخانه ها در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ، برگزاری مسابقه گلبانگ اذان (مخصوص برادران) ویژه اساتید ،کارکنان و خانواده های آنها در نمازخانه ساختمان ستادی واحد در ماه مبارک رمضان مورد تصویب قرار گرفت .

ادامه مطلب
به مناسبت «روز کارگر» برگزاری مراسم «تقدیر از نیروهای خدماتی » در ساختمان ستادی و کلیه دانشکده های واحد تهران مرکزی

به مناسبت «روز کارگر» برگزاری مراسم «تقدیر از نیروهای خدماتی » در ساختمان ستادی و کلیه دانشکده های واحد تهران مرکزی

به مناسبت «روز کارگر» برگزاری مراسم «تقدیر از نیروهای خدماتی » در ساختمان ستادی و کلیه دانشکده های واحد تهران مرکزی به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران مرکزی مراسم « روز کارگر » با حضور مشاور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ، رییس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ، مدیران ، مسئولین و جمعی از کارکنان واحد تهران مرکزی در روز دوشنبه مورخ ۱۰/۲/۹۷ برگزار گردید . در این مراسم با اهدای لوح و ارائه هدایایی از۱۶ نفراز نیروهای خدماتی حوزه ستادی تقدیر بعمل آمد . در این راستا به مناسبت روزکارگر ، به همت اداره دانشجویی و فرهنگی در کلیه دانشکده های واحد تهران مرکزی مراسمی در روز سه شنبه مورخ ۱۱/۲/۹۷ با حضور مسئولین ، دانشجویان و کارکنان دانشکده ها با برگزاری سخنرانی مسئولین دفاتر فرهنگ اسلامی در دانشکده ها ، با اهدای شاخه گل ، لوح و تقدیم هدایایی از نیروهای خدماتی دانشکده ها تقدیر شایسته ای بعمل آمد .

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه «بیان اسرار عبودیت و بندگی با محوریت نماز  » ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

برگزاری کارگاه «بیان اسرار عبودیت و بندگی با محوریت نماز » ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

برگزاری کارگاه «بیان اسرار عبودیت و بندگی با محوریت نماز » ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران مرکزی کارگاه « بیان اسرار عبودیت و بندگی با محوریت نماز » با حضور جمعی از کارکنان واحد در روزیکشنبه مورخ ۹/۲/۹۷ در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) برگزار گردید . در این کارگاه یک روزه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مهدی آموزگار کارشناس موسسه مهدی موعود قم پیرامون اسرار کلی نماز ، خضوع و خشوع ، باطن و حقیقت نماز ، اسرار وضو توضیحاتی را ارائه نمود . ایشان با اشاره به این مطلب که خداوند برای هدایت ما انسانها به سوی کمال ، وحی ، عترت و عقل را قرار داده است گفت گناه باعث کم رنگ شدن و یا باعث از دست دادن اثرات خود می شود ، گناهانی که ما را از مسیر زندگی به بیراهه می کشاند گفت در این عالم چنانچه کسی بخواهد بندگی کند باید پیرو اهل بیت باشد .اعمال خیر مانند دانه های تسبیح به هم وصل هستند وسیله اتصال نماز است . اعمال خیر به وسیله نماز جمع شده و به ولایت گره می خورد . ایشان در ادامه سخنان خود ضمن توضیح عوالم ماده که عالم تضاد بوده و شامل عالم ناسوت ، ملکوت ، جبروت و لاهوت می باشد اظهار داشت اسرار عبودیت مشتمل بر حکمت (فلسفه هدف)، آداب(چگونگی انجام دادن ) ، آثار(پیامدهای مثبت و منفی ) و اسرار( باطن و حقیقت نماز یعنی ملکوت ، روزه ، حج و نماز ) است تأکید داشت « سر الصلوه» به اسرار کلی نماز گویند و « اسرار الصلواه» به اجزاء نماز گویند. وی در خصوص وضو و اسرار وضو عنوان نمود که منظور از وضو طهارت معنوی است و وقتی اعضای وضو شسته می شود یعنی آن عضو را از گناه و آلودگی پاک می کنیم و به معراج می رویم . وی در انتهای سخنان خود گفت اصل عبودیت رسیدن به آرامش است و تا زمانی که به اصل وصل نباشیم به آرامش نخواهیم رسید .تربیت دینی شامل دو رویکرد دین محور و هدف گراست و هدف تربیت دینی است .

ادامه مطلب
ایستگاه سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

ایستگاه سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

ایستگاه سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به همت مرکز مشاوره و راهنمایی حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با همکاری بیمارستان عرفان واقع در منطقه ۲ ایستگاه سلامت در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) و ساختمان ستادی ویژه کارکنان واحد برگزار گردید . لازم به ذکر است این ایستگاه شامل مشاوره و خدمات روانشناسی ، ارزیابی و اسکن کل بدن ، اسکن و ارزیابی ستون فقرات و کف پا ،مشاوره تغذیه ، تست قند خون و فشار خون ، مشاوره معاینه دندانپزشکی، عنبیه شناسی در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) بوده و با استقبال چشمگیرمعاونین ، مدیران ،مسئولین و کارکنان واحد مواجه گردید .

ادامه مطلب
درخشش واحد تهران مرکزی با کسب ۸ عنوان کشوری  در بیست و دومین  جشنواره هنر و ادبیات دینی ، پژوهشی و فرهنگی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی

درخشش واحد تهران مرکزی با کسب ۸ عنوان کشوری در بیست و دومین جشنواره هنر و ادبیات دینی ، پژوهشی و فرهنگی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی

درخشش واحد تهران مرکزی با کسب ۸ عنوان کشوری در بیست و دومین جشنواره هنر و ادبیات دینی ، پژوهشی و فرهنگی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی دراختتامیه بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی که در تاریخ ۴ اردیبهشت ماه ۹۷ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار گردید، دانشجویان و کارکنان واحد تهران مرکزی موفق به کسب ۸ عنوان کشوری به شرح ذیل گردیدند . لازم به ذکر است در این دوره از مسابقات در بخش دانشجویان آقای عبدالحمید ریاحی در بخش پایان نامه با کسب رتبه اول کشوری ، آقای محمد رحیمی در بخش پایان نامه با کسب رتبه دوم کشوری ،آقای محمد عباسی در بخش پایان نامه با کسب رتبه سوم کشوری ، خانم زهرا رحیمی پارسا در بخش مشبک با کسب رتبه سوم کشوری ، آقای سید مرتضی فرهاد نیا در بخش فیلمنامه نویسی با کسب رتبه دوم کشوری ،آقای نادر حیدری علی کمر در بخش نقاشی خط با کسب رتبه دوم کشوری ودر بخش کارکنان خانم خدیجه رضایی مهر در بخش شعر با کسب رتبه سوم کشوری و خانم طیبه غزلی جهرمی در بخش داستان نویسی با کسب رتبه دوم کشوری حایز رتبه کشوری شدند.

ادامه مطلب
برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه  در ساختمان ستادی  واحد تهران مرکزی

برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه در ساختمان ستادی واحد تهران مرکزی

برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه در ساختمان ستادی واحد تهران مرکزی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران مرکزی همزمان با جشن های اعیاد شعبانیه مراسم ولادت های با سعادت سرور و سالار شهیدان ، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ، علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت امام زین العابدین (ع) با حضور دکتر عباس گوهری معاون فرهنگی و دانشجویی واحد تهران مرکزی و نیز جمعی از مسئولین و کارکنان واحد در طی سه روز از روز شنبه مورخ ۱/۲/۹۷ لغایت روز دوشنبه مورخ ۳/۲/۹۷ درساختمان ستادی واحد برگزار گردید . از دیگر برنامه های این مراسم مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت علیهم السلام برادر حسین حبیبی ، برگزاری مسابقه فرهنگی و اهدای هدایا به برگزیدگان ، برپایی ایستگاه صلواتی، برگزاری نماز پرفضیلت جماعت ظهر و عصر همراه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سید محمدرضا مدرسی پیرامون شجاعت و کرامات امام حسین (ع) ، ولایت تکوینی و سیره و سبک زندگی امام سجاد (ع) ، اصل امام شناسی و الگوگیری از ائمه اطهار علیهم السلام و تهیه کیک با نام ابوالفضل العباس (ع) و توزیع در بین کارکنان هنگام برپایی زیارت پرفیض عاشورا بود .

ادامه مطلب