اخبار و رویدادها - آرشیو

برگزاری  مرحله مقدماتی بخش شفاهی بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت  واحد تهران مرکزی

برگزاری مرحله مقدماتی بخش شفاهی بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت واحد تهران مرکزی

برگزاری مرحله مقدماتی بخش شفاهی بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت واحد تهران مرکزی مرحله مقدماتی بخش شفاهی بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت ویژه استادان ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در روز دوشنبه مورخ ۲۶/۹/۹۷ در مسجد جامع نور ولایت مجتمع دانشگاهی ولایت واحد تهران مرکزی برگزار گردید . در این دوره از مسابقات بیش از ۱۳۰ نفر از استادان ، کارکنان و دانشجویان این واحدهای در رشته های ترتیل ، تحقیق ، حفظ کل قرآن کریم ، حفظ ۵ جزء ، حفظ ۱۰ جزء ، حفظ ۲۰ جزء ، حفظ ۳۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم با هم به رقابت پرداختند . شایان ذکر است مسابقات مذکور درشبستان مسجد جامع نور ولایت ویژه برادران و در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت ویژه خواهران برگزار گردید و به برگزیدگان این مسابقه جوائزی به همراه لوح تقدیر اهداء خواهد شد .

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه آموزشی شیمی عشق  توسط جناب آقای دکتر همایون احمد پناهی

برگزاری کارگاه آموزشی شیمی عشق توسط جناب آقای دکتر همایون احمد پناهی

به همت اداره بهداشت و درمان ( حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی ) برگزار شد : در روز سه شنبه مورخ ۲۰ آذر ماه کارگاه آموزشی تحت عنوان شیمی عشق توسط جناب آقای دکتر همایون احمد پناهی با حضور دانشجویان ، اساتید و همکاران در مجتمع ولایت واقع در ساخنمان هنر ۴ طبقه همکف سالن آمفی تاتر از ساعت ۰۰/۱۰ الی ۱۲ برگزار گردید: فرایند موضوعی که مورد بحث قرار گرفت به شرح ذیل می باشد : یک موجود هوشمندی مثل انسان لازمه اش این است که موجود عاشقی باشد، یعنی عشق پیش نیازی برای هوشمندی است . معجون عشق حاوی ۳ ماده شیمیایی می باشد : ۱- دوپامین ۲-نورایی نفرین ۳-فنیل اتیل آمین از آنجایی که این ۳ ماده ذکر شده خیلی هوشمندانه طراحی شده ولی مشخص گردیده که بعد از ازدواج نمیتوانید عشق را نگه دارد . بنابراین خالق طراح در بدن هر انسانی هورمون هایی مثل :اکسی توسین – سروتدنین را به وجود می آورند که این ها مسئول عشق بعد از ازدواج می باشند .

ادامه مطلب
درخشش واحد تهران مرکزی با کسب ۲ عنوان ملی درسی  و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور

درخشش واحد تهران مرکزی با کسب ۲ عنوان ملی درسی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور

درخشش واحد تهران مرکزی با کسب ۲ عنوان ملی درسی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در اختتامیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور که از تاریخ ۲۶/۸/۹۷ لغایت ۲۸/۸/۹۷ به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید دانشجویان واحد تهران مرکزی موفق به کسب ۲ عنوان ملی شدند. لازم به ذکر است در این دوره از مسابقات آقای محمد رضا عباسیان از دانشکده ادبیات و علوم انسانی در رشته قرائت ترتیل موفق به کسب رتبه سوم و خانم ندا ثابتی از دانشکده هنر در رشته نمایشنامه نویسی موفق به کسب رتبه دوم گردیدند.

ادامه مطلب
درخشش اساتید ، دانشجویان و کارکنان واحد تهران مرکزی دراختتامیه اولین جشنواره علمی ،پژوهشی و فرهنگی قبا با محوریت نماز

درخشش اساتید ، دانشجویان و کارکنان واحد تهران مرکزی دراختتامیه اولین جشنواره علمی ،پژوهشی و فرهنگی قبا با محوریت نماز

درخشش اساتید ، دانشجویان و کارکنان واحد تهران مرکزی دراختتامیه اولین جشنواره علمی ،پژوهشی و فرهنگی قبا با محوریت نماز اختتامیه اولین جشنواره علمی ،پژوهشی ،فرهنگی قبا با محوریت نماز به میزبانی واحد تهران غرب با حضور جناب آقای دکتر آقا میری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی و حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا وفایی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در روز چهارشنبه مورخ ۳۰/۸/۹۷ در سالن اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران غرب برگزار گردید . لازم به ذکر است در این جشنواره ۲۶۰ اثر به دبیرخانه واحد تهران غرب از واحد های دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ارسال گردید که از این تعداد ۱۲۰ اثر متعلق به اساتید ، دانشجویان و کارکنان واحد تهران مرکزی می باشد .ضمناً ازتعداد ۵۸ اثر منتخب در سطح استان تهران در جشنواره مذکور، تعداد ۲۱ اثر برگزیده و منتخب مربوط به واحد تهران مرکزی می باشد . در انتهای مراسم با اهدای لوح و هدایا از آنان تقدیر بعمل آمد .

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه تخصصی فرهنگی « فرهنگ نقد و انتقاد پذیری با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر»  در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

برگزاری کارگاه تخصصی فرهنگی « فرهنگ نقد و انتقاد پذیری با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

برگزاری کارگاه تخصصی فرهنگی « فرهنگ نقد و انتقاد پذیری با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به همت حوزه معاونت دانشجویی وفرهنگی واحد تهران مرکزی و با همکاری و مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران کارگاه تخصصی فرهنگی تحت عنوان « فرهنگ نقد و انتقاد پذیری با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر» با حضور جمعی از کارکنان حوزه ستادی و دانشکده های واحد در روزسه شنبه مورخ ۲۹/۸/۹۷ در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت واحد تهران مرکزی برگزار گردید . دراین کارگاه دکتر سید احمد حسینی مشاور و کارشناس در حوزه فرهنگ به ارائه توضیحاتی پیرامون مهارت نقد و انتقاد ، موضوع و ماهیت مسئولیت پذیری در جامعه و خانواده ، سامانه های اخلاقی ، مشارکتهای اجتماعی ، بحثهای خود انتقادی ،سرمایه های اجتماعی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر، ایجاد تفکر خلاقانه ، مکتب انتقادی یا گفتمان ، استفاده صحیح از فضای مجازی با تعیین ضوابط و قواعد برای فرزندان پرداخت. ایشان در ادامه سخنان خود ویژگیهای مهم نقد و انتقاد را موقعیت شناسی، داشتن لحن مناسب و برخوردار بودن از نیت خیرخواهانه بیان کرد و تأکید داشت عوامل مهم در حفظ نظم اجتماعی شامل قانون ، رعایت قوانین اخلاقی و نظارت اجتماعی است . نظارت اجتماعی در برگیرنده نقد و انتقاد و امر به معروف و نهی از منکر می باشد. وی در خصوص راههای گسترش فرهنگ نقد و انتقاد به مواردی از قبیل مشارکت خانواده و تأثیر آن، ارتقاء دانش و آگاهی فردی، نهادهای آموزشی و سازمانها، کمک های دولت و مدیران، تأثیر رسانه ها در گسترش و ترویج فرهنگ نقد و انتقاد اشاره نمود. ایشان اظهار داشت بسیاری از این دانشها و اطلاعات باید از طریق رسانه تأمین شود .بنابراین کسب آگاهیهای اجتماعی ، محصول سامانه های فرهنگی است. ایشان در ادامه سخنان خود با توضیح آنکه امر به معروف و نهی از منکر بخشی از مشارکت ما در حل و فصل مسائل اجتماعی است و در این فریضه مهم استعدادی نهفته است که می تواند حیات اجتماعی مسلمانان را تضمین کند . واژه امر به معروف و نهی از منکر همواره گره گشای زندگی مسلمانان بوده است . در افکار و اذهان عمومی امر به معروف و نهی از منکر ، محدود کننده آزادی های فردی و اجتماعی است به گونه ای که آزادی های اجتماعی فرد را محدود می کند . باید به این نکته اذعان داشت بد آموزی ها و بدرفتاری هایی در این زمینه وجود دارد . بخشی از آنها مربوط به گروههای تندروست. ایشان در ادامه افزود : آن چه که به عنوان مشارکت اجتماعی و حل و فصل مشکلات اجتماعی در جامعه به چشم میخورد جز بر پایه امر به معروف و نهی از منکر ممکن نیست . چنانکه می خواهید فرزندتان را اصلاح کنید باید به رفتار و کردار او شناخت کامل داشته باشید ، سپس درصدد اصلاح آن برآئید . در انتها سخنران به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفت .

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه «آشنایی با نماز جماعت و برکات آن »ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

برگزاری کارگاه «آشنایی با نماز جماعت و برکات آن »ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

برگزاری کارگاه «آشنایی با نماز جماعت و برکات آن »ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به همت ستاد اقامه نماز حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران مرکزی کارگاه « آشنایی با نماز جماعت و برکات آن » با حضور جمعی از کارکنان واحد در روز یکشنبه مورخ ۲۷/۸/۹۷ در سالن اجتماعات مسجد جامع نور ولایت واحد برگزار گردید . در این کارگاه یک روزه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فروهر کارشناس مذهبی مرکز تخصصی نماز از قم پیرامون بالاترین صفات و ویژگیهای خداوند، نماز و فضای مجازی ، هدف از آفرینش و خلقت انسان و جهان ، اصل اثبات وجود حضرت حق ، بررسی علل کاهل نمازی یا عدم خواندن نماز فرزندان ، راه بندگی و عبودیت ، اکسیر اعظم و کبریت احمر و برکات نماز با اشاره به این مطلب که هر چیزی در دنیا از علت و معلولی برخوردار بوده و به هرچه بنگریم معلول را دیده و با دیدن معلول پی به وجود علت آن خواهیم برد گفت عالم نیز خالق و سازنده ای دارد . وی اظهار داشت باید به این مطلب اعتقاد داشت که نماز مشکلات دین و اجتماع را حل می کند و فرزندان را می بایست از ۷ سالگی به نمازخواندن عادت داد . حساس ترین دوره برای فرزندان سن ۱۵ سالگی است و پدر و مادر باید باور فرزندان خود را تقویت کنند و از سن۱۵ سالگی به بالا فصل استقلال است . ایشان در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به علت و فلسفه اصلی نماز که عظمت و شکوه مسلمین در چشم دشمنان اسلام می باشد متذکر گردید برگزاری نماز جماعت در اسلام از اهمیت والایی برخوردار است و چنانچه به خاطر نماز جماعت نماز اول وقت را با تأخیر بخوانید عیبی ندارد . ایشان تصریح کرد در نماز جماعت است که به امور مسلمین رسیدگی می شود ، مشکلات مسلمین مورد بررسی قرار می گیرد وکمک های لازم برای آسیب دیدگان جمع آوری می شود . نماز جماعت ، نماز وحدت و یکپارچگی مسلمانان است یکی از اصلی ترین عوامل برای دستیابی به اهداف والا ، عبادت و بندگی و مهمترین مصداق بندگی نماز است . نماز واجب ترین واجبات و اولین ماده محاسبه انسان در روز قیامت و بازدارنده از فحشاءو منکرات ، وسیله تقرب پارسایان به خدا است . وی در انتهای سخنان خود افزود: کسی که به نماز جماعت حفاظت داشته باشد و مستمراً به نماز حاضر شود صورتش از ماه شب چهارده درخشنده تر است و برای هر روزی که به نماز جماعت استمرار داشته است ثواب یک شهید دارد و کسی که در صف اول نماز جماعت می ایستد اجری همانند اجر موذن دارد . » و « نماز جماعت ۲۷ مرتبه برتر از نماز فرادا است » . ایشان در انتها به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند .

ادامه مطلب