اخبار و رویدادها - آرشیو

برگزاری نشست تخصصی با عنوان «  تاثیر حجاب وعفاف بر کاهش آسیبهای اجتماعی »  در دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی
برگزاری نشست تخصصی با عنوان « تاثیر حجاب وعفاف بر کاهش آسیبهای اجتماعی » در دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی با عنوان « تاثیر حجاب وعفاف بر کاهش آسیبهای اجتماعی » در دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی با عنوان « تاثیر حجاب وعفاف بر کاهش آسیبهای اجتماعی » در دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی به همت اداره دانشجویی و فرهنگی دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی نشست تخصصی حجاب و عفاف با عنوان « حجاب به معنا پوشش بیرونی و عفاف به معنا پوشش بیرونی»و تفسیر سوره احزاب با حضور جمعی از دانشجویان در روز شنبه مورخ ۳۱/۴/۹۶ برگزار گردید . در این نشست خانم حافظه بارانی استاد دروس عمومی دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی پیرامون عوامل موجود در سلامت جامعه مطالبی را مطرح نمود . ایشان با اشاره به آن که دو عامل باعث سلامت جامعه شده و در صورت نبودن این عوامل مشکلات و اثرات مخرب زیادی در جامعه پدیدار خواهد شد. وی افزود حجاب به عنوان یک خواسته فطری است که محدود به اسلام نیست و خالق بشر که بر تمامی اسرار و رموزآفرینش عالم است،امنیت،رشدوتعالی انسانها به خصوص زن را در عفاف وحجاب دانسته است .آیات نورانی قران کریم ضرورت این حکم الهی را به نحو مطلوب تبیین کرده است . ایشان تصریح کرد مساله حجاب یک دستور دینی و ازمسائل مهم جامعه است وبا بسیاری ازمسائل پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی است . وی در خاتمه اظهار داشت رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش آفرین است ، بلکه باعث حفظ ارزشهای انسانی،جامعه ،مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب،کاهش چشمگیرمفاسد فردی واجتماعی،آرامش وپایداری نهاد مقدس خانواده واستیفای نیروی کاردر سطح جامعه است.

ادامه مطلب
برگزاری نشست تخصصی حجاب و عفاف در دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی
برگزاری نشست تخصصی حجاب و عفاف در دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی حجاب و عفاف در دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی حجاب و عفاف در دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی به همت اداره دانشجویی و فرهنگی دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی نشست تخصصی « حجاب و عفاف » ویژه کارکنان در روزچهارشنبه مورخ ۲۸/۴/۹۶ پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم برگزار گردید . در این نشست خانم ندا نبوی طباطبایی استاد گروه معارف اسلامی دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی ، ضمن عرض تسلیت ، به مناسبت شهادت امام جعفر صادق ع، به تبیین ابعاد گوناگون موضوع حجاب و عفاف پرداخته وپس از برسی معانی مفهوم حجاب و عفاف به تفسیر تاریخچه حجاب در فرهنگ های مختلف و درمیان ملل و اقوام مختلف جهان از جمله ایران باستان پرداخت . وی درادامه موضوع آزادی ، فلسفه حجاب و عفاف و نفی تبرج وخودنمایی در اسلام را با رویکرد عقلی و نقلی وبا توجه به آیات و روایات بیان نمود و اظهار داشت آثار حجاب و عفاف در تحکیم واستحکام کانون خانواده، به عنوان بنیادی ترین نهاد جامعه است . در همین راستا نقش و اهمیت عفاف و حجاب در پاکی نسل ها و سلامت اخلاقی و آرامش و امنیت روانی جامعه و پیشرفت کشور مطرح شده و ضرورت گفتمان سازی با رویکرد علمی ، عقلی و نقلی ، نسبت به موضوع حجاب و عفاف ، برای فراگیری این امر مهم ، در جامعه و خصوصا در سطح دانشگاه ها مورد تاکید قرار گرفت و در پایان کتابهایی با موضوع حجاب و عفاف، بعنوان منابع پیشنهاد گردید . در انتها سخنران به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفت .

ادامه مطلب
برگزاری مسابقه کتابخوانی در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی
برگزاری مسابقه کتابخوانی در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی

برگزاری مسابقه کتابخوانی در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی

برگزاری مسابقه کتابخوانی در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی به همت اداره دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی مسابقه کتابخوانی با موضوع « نقش حجاب در حفظ حریم خانواده» ویژه کارکنان با حضور معاون دانشکده در روز سه شنبه مورخ ۲۷/۴/۹۶ برگزار گردید . شایان ذکر است مسابقه مذکور از کتاب « خانواده متعالی » تألیف آقای محسن نیازی بوده و در انتها به برگزیدگان مسابقه جوائزی اهدا گردید .

ادامه مطلب
برگزاری نشست تخصصی فرهنگی در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) واحد تهران مرکزی
برگزاری نشست تخصصی فرهنگی در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی فرهنگی در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی فرهنگی در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) واحد تهران مرکزی به همت اداره دانشجویی و فرهنگی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) واحد تهران مرکزی نشست تخصصی فرهنگی به مناسبت شهادت ششمین اختر آسمان امامت و ولایت امام جعفر صادق (ع) با حضور جمعی از کارکنان در روز چهارشنبه مورخ ۲۸/۴/۹۶ برگزار گردید . در این نشست حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد اسکندری استاد حوزه و دانشگاه در خصوص بنیانگذار مکتب جعفری و احیاگر شیعه توضیحاتی را ارائه نمود . ایشان با ذکر این نکته که از امام جعفر صادق علیه السلام احادیث و روایات بسیاری وجود دارد ، به حکایتی اشاره کرد : " زمانی که امام محمد باقر علیه السلام به شهادت رسید منصور دوانیقی خدارا از این بابت شکر کرد که شخصی مرده است که پیامبر را ندیده از او حدیث نقل می کرد و وقتی خبر به امام صادق علیه السلام رسید گفت: ایشان در مبارزه با منصور دوانیقی نه تنها از پیامبر اسلام (ص) بلکه از پیامبران گذشته و نیز از خود خداوند احادیث قدسی را نقل می نمود . وی در ادامه سخنان خود به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره نمود : جوانی از حضرت شعیب (ع ) پرسید شنیدم هرکه در این دنیا گناه و ظلمی کند در این دنیا نتیجه آن را میبیند؟ حضرت شعیب فرمود این سنت خداوند است و انجام می شود آن جوان تبهکار گفت پس چرا من که هر گناهی انجام داده ام ولی تاکنون هیچ اتفاقی برای من نیفتاده است؟ خداوند از طریق وحی به حضرت شعیب (ع) فرمود به آن جوان بگو دو علامت برای بندگانم گذاشته ام تا خود را با آن بسنجند : شوق و ذوق و رغبت بندگی را از آنان می گیرم و دیگر آن که از عبادات خود لذت نمی برند . در انتها سخنران به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفت . از دیگر برنامه های این مراسم اجرای تواشیح و قرائت قران کریم توسط قاری برجسته قران کریم بود .

ادامه مطلب
دیدار با خانواده معزز شهید مصطفی آزادی در مجتمع آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) و دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران مرکزی
دیدار با خانواده معزز شهید مصطفی آزادی در مجتمع آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) و دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران مرکزی

دیدار با خانواده معزز شهید مصطفی آزادی در مجتمع آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) و دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران مرکزی

دیدار با خانواده معزز شهید مصطفی آزادی در مجتمع آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) و دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران مرکزی به همت اداره دانشجویی و فرهنگی مجتمع آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) و دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران مرکزی با حضور رییس ، مسئول امور فرهنگی و اجتماعی و اعضای شورای فرهنگی در روز سه شنبه مورخ ۲۷/۴/۹۶ با خانواده محترم شهید « مصطفی آزادی » دیدار کردند . آقای دکتر ادهمی رییس مجتمع آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) و دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران مرکزی با ابراز خرسندی به دلیل حضور در چنین فضای معنوی و باارزش ، به نقش فداکاری ها و خون پاک شهیدان ، تحمل و صبر خانواده های شهید در به ثمر رساندن حفظ تمامیت ارضی ، استقلال و عزت کشور مطالبی را بیان نمود . ایشان با بیان این که وجود امنیت ، آرامش و اقتدار امروز کشور ایران از ثمرات و نتایج جانفشانی غیور مردان ایرانی و خون مطهر شهدا می باشد ، ادامه راه شهید و حفظ دستاورد خون های پاک شهیدان را وظیفه و تکلیف همه آحاد مردم دانسته و از این که آقای مسعود آزادی فرزند شهید و دانشجوی مقطع دکتری دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است ابراز خرسندی نمود . در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مصیب بیانوندی مسئول امور فرهنگی و اجتماعی مجتمع آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) از مقام والای شهیدان انقلاب اسلامی در طول ۸ سال دفاع مقدس تجلیل و قدردانی نمود . در ادامه این دیدار آقای مسعود آزادی فرزند شهید و دانشجوی مقطع دکتری مهندسی کامپیوتر دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی درباره نحوه به شهادت رسیدن پدر بزرگوارشان مطالبی را بیان نمود . وی گفت : پدرشان درسال ۱۳۶۴ به عنوان بسیجی به جبهه های حق علیه باطل اعزام و پس از مدتی در جبهه سومار به فیض شهادت نائل گردید . شایان ذکر است از شهید مصطفی آزادی سه پسر و یک دختر به یادگارمانده است که به لطف خدا و تلاش و تشویق همسر آن شهید همه دارای مدارج عالی علمی بوده و در مناصب مختلف به خدمت گذاری به نظام اسلامی و مردم اشتغال دارند . شایان ذکر است در پایان این دیدار از خانواده محترم آن شهید با اهدای لوح و هدایا تقدیر به عمل آمد .

ادامه مطلب
برگزاری شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی واحد تهران مرکزی

برگزاری شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی واحد تهران مرکزی

برگزاری شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی واحد تهران مرکزی شورای تخصصی فرهنگی- اجتماعی واحد تهران مرکزی با حضور رئیس واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران، معاون امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی ، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی، دبیر مرکز هم اندیشی استادان ، مسئول بسیج اساتید و نماینده اساتید واحد در روز دوشنبه مورخ ۲۶/۴/۹۶ برگزار گردید . در این جلسه پس از ارائه سیاستگذاری های فرهنگی با تأکید بر دو اصل دانشجو محوری و اندیشه ورزی موارد زیر به تصویب رسید: برگزاری نشست های تخصصی فرهنگی « بررسی شخصیت سیاسی و علمی امام رضا (ع) »، « ولادت حضرت معصومه (ع) » و« اخلاق شناسی و مصادیق اوامر و نواهی قرآن وحدیث » ، برگزاری نمایشگاه « عکس شهدای خبرنگار مدافع حرم »، برگزاری مسابقه های فرهنگی « کتابخوانی از کتاب گشت ارشاد تا چادر المیرا » و« تفسیر سوره مبارکه فجر»و برگزاری کلاس های صنایع دستی ، برگزاری اردوهای یک روزه زیارتی قم و یکی از امامزادگان در تهران ویژه کارکنان ، برگزاری سلسله کلاس های تفسیر سور قرآنی ، برگزاری شب شعر ، برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت دهه کرامت ، دعوت از یکی از دانشجویان آزاده به مناسبت سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی ،برگزاری سخنرانی به مناسبت شهادت امام محمد تقی (ع) ،برگزاری مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه واحد،برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات برگزار شده در ماه مبارک رمضان ( مسابقه زمزم احکام ، تفسیر سوره حمد ، حفظ سوره نوح مسابقه فرهنگی ویژه ماه مبارک ، تقدیر از عوامل اجرایی و مدرسان طرح رمضان بهار قرآن » برگزاری مراسم جشن به مناسبت ولادت حضرت معصومه (ع) ،برگزاری سخنرانی به مناسبت ولادت باسعادت امام رضا (ع) ، اکران و نقد فیلم ابد و یک روز و برگزاری مراسمی به مناسبت روز خبرنگار در تالار شهید باکری

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه « سبک زندگی قرآنی » در مجتمع دانشگاهی ولیعصر (عج) واحد تهران مرکزی

برگزاری کارگاه « سبک زندگی قرآنی » در مجتمع دانشگاهی ولیعصر (عج) واحد تهران مرکزی

برگزاری کارگاه « سبک زندگی قرآنی » در مجتمع دانشگاهی ولیعصر (عج) واحد تهران مرکزی به همت اداره دانشجویی و فرهنگی مجتمع دانشگاهی ولیعصر (عج) واحد تهران مرکزی کارگاه« سبک زندگی قرآنی » با حضور دبیر و اعضای کانون های اقبال ، کاوش ، فاضل و محبان المهدی (عج) آن مجتمع و برخی از کارکنان در روز یکشنبه مورخ ۲۵/۴/۹۶ برگزار گردید . در این کارگاه خانم مریم زمانی اصل استاد دروس عمومی واحد تهران مرکزی ضمن توضیح مفهوم سبک و سبک زندگی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر روی سبک زندگی دینی ، اسلامی ، قرآنی اذعان داشت سبک با شیوه متفاوت است سبک از شیوه فراتروجامعه تروگسترده تر است . وی اظهار داشت : شیوه درتربیت وآموزش شکل می گیرد که عمدتا بدون استدلال، منطق وتفکر است مانند: صحبت کردن با عصبانیت ویا پیروی کردن ازمد ، ولی سبک استدلال از چارچوب وقواعد برخوردار بوده ودارای اسلوب وجهت است یعنی دارای مقدمه ، موخره ونتیجه می باشد . وی با یادآوری این مطلب که درسبک یک نظام وسیستم خاصی مانند سبک رئال وجود دارد و بر پایه اصول ،قواعد وارزشهایی استوار بوده ودارای جهت از پیش تعیین شده می باشد گفت : ارزشها باعث ایجاد علاقه می کند ولی در شیوه عادتها حاکم هستند مانند عادت به فریاد زدن ویا با دست صحبت کردن که خود متوجه آن نیستند و برای این رفتارها تعریفی که با استدلال باشد وجود ندارد . در شیوه الگوبرداری بدون جهت وفکرانجام می شود یعنی رفتار بدون انگیزه ولی درسبک فکر ، استدلال ومنطق وجود دارد. ایشان در ادامه سخنان خود به سبک های فردی ، خانوادگی و اجتماعی اشاره کرد و تصریح کرد در دنیا دوخط مطلق حق وباطل وجود داشته و حد میانی وجود ندارد . درسبک فردی شیوه زندگی ورفتاری به گونه ای انتخاب می شود که با باورقلبی وذاتی خود متفاوت است و خود و جامعه دچارسر درگمی وبی جهتی می شود مانند فردی که ظاهراو با باورهایش متفاوت است و این دوبا هم همخوانی ندارد و اگر کسی احکام اسلامی را به جای آورد ولی سبک اسلامی را رعایت نکند در رفتار وگفتار دچارتعارض می شود لذا دیانت به ظاهرنیست . ایشان در خاتمه افزود خُسر جبران ناپذیراست . انسانها در طول زندگی ، عمر وجوانی خود را صرف جمع کردن مال وثروت می کنند و این نوعی خسر در سبک زندگی قرآنی است . حاکمیت با عقل ، تدبیر وفکرکردن است . عقل زمان شناس است واز لجاجت جلوگیری می کند . درجایی که ضرر وزیانی متوجه او می شود عقل مانند تُرمزی برای انسان است . زندگی که براساس قرآن باشد صد در صد عقلانی است . در انتها سخنران و شرکت کنندگان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ادامه مطلب
برگزاری نشست تخصصی فرهنگی « حد پوشش از منظر قرآن کریم » در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) واحد تهران مرکزی
برگزاری نشست تخصصی فرهنگی « حد پوشش از منظر قرآن کریم » در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی فرهنگی « حد پوشش از منظر قرآن کریم » در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی فرهنگی « حد پوشش از منظر قرآن کریم » در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص ) واحد تهران مرکزی به همت اداره دانشجویی و فرهنگی مجتمع دانشگاهی پیامبراعظم (ص) واحد تهران مرکزی نشست تخصصی فرهنگی با موضوع "حد پوشش از منظر قرآن کریم"بمناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب با حضور رییس ، مسئول امور فرهنگی و اجتماعی و جمعی از کارکنان آن مجتمع درروز دوشنبه مورخ ۲۶/۴/۹۶ برگزار گردید . در این نشست تخصصی خانم دکتر افسانه پایمرد استاد دروس عمومی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص )پیرامون عفاف و حجاب به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن اشاره به جایگاه زن و مرد با محوریت قرآن کریم بیان داشت: قرآن کریم زن را مانند مرد به عنوان یک انسان در دایره خلقت می نگرد که در کنار او میتواند راه کمال را بپیماید و به مدارج عالی انسانی برسد . همچنین وجود تفاوتهای آشکار در سطح مسائل فیزیولوژی و روان شناختی سبب تفاوت مسئولیت ها و حقوق آن دو شده است . وی پس از بیان واژه شناسی لغت حجاب و عفاف اظهار داشت:حجاب به معنای عام هر نوع پوشش و مانع از وصول گناه را شامل می‌شود. بنابراین «حجاب در رفتار و گفتار » و « حجاب در نگاه » نیز می تواند از اقسام حجاب باشد و از لغزش ها و ورود به مسیر ارتکاب گناه جلوگیری نماید. وی با تبیین آیات حجاب در سوره نور و احزاب و بیان حدود حجاب ؛ به مفهوم عفت و ابعاد آن پرداخت و در ادامه به بیان فلسفه عفاف و حجاب اشاره کرد. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر نقش خانواده در آموزش عفاف به بیان تاریخچه حجاب پرداخت و عنوان نمود : از زمانی که تصویر ابتدایی ترین انسان ها در میان سنگواره ها و تصاویر درون غارها دیده شده، بشر همواره عفت و حیا را رعایت می کرده و تفاوت در فرهنگ، سلیقه،رنگ و جغرافیا هرگز نتوانسته مانع از رعایت فرمان درونی و فطری عفاف و حجاب شود. در پایان برنامه به فعالان فرهنگی وبرگزیدگان مسابقات قرآنی ماه مبارک رمضان جوایزی اهدا گردید . به همت اداره دانشجویی و فرهنگی مجتمع دانشگاهی پیامبراعظم (ص) واحد تهران مرکزی نشست تخصصی فرهنگی با موضوع "حد پوشش از منظر قرآن کریم"بمناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب با حضور رییس ، مسئول امور فرهنگی و اجتماعی و جمعی از کارکنان آن مجتمع درروز دوشنبه مورخ ۲۶/۴/۹۶ برگزار گردید . در این نشست تخصصی خانم دکتر افسانه پایمرد استاد دروس عمومی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص )پیرامون عفاف و حجاب به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن اشاره به جایگاه زن و مرد با محوریت قرآن کریم بیان داشت: قرآن کریم زن را مانند مرد به عنوان یک انسان در دایره خلقت می نگرد که در کنار او میتواند راه کمال را بپیماید و به مدارج عالی انسانی برسد . همچنین وجود تفاوتهای آشکار در سطح مسائل فیزیولوژی و روان شناختی سبب تفاوت مسئولیت ها و حقوق آن دو شده است . وی پس از بیان واژه شناسی لغت حجاب و عفاف اظهار داشت:حجاب به معنای عام هر نوع پوشش و مانع از وصول گناه را شامل می‌شود. بنابراین «حجاب در رفتار و گفتار » و « حجاب در نگاه » نیز می تواند از اقسام حجاب باشد و از لغزش ها و ورود به مسیر ارتکاب گناه جلوگیری نماید. وی با تبیین آیات حجاب در سوره نور و احزاب و بیان حدود حجاب ؛ به مفهوم عفت و ابعاد آن پرداخت و در ادامه به بیان فلسفه عفاف و حجاب اشاره کرد. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر نقش خانواده در آموزش عفاف به بیان تاریخچه حجاب پرداخت و عنوان نمود : از زمانی که تصویر ابتدایی ترین انسان ها در میان سنگواره ها و تصاویر درون غارها دیده شده، بشر همواره عفت و حیا را رعایت می کرده و تفاوت در فرهنگ، سلیقه،رنگ و جغرافیا هرگز نتوانسته مانع از رعایت فرمان درونی و فطری عفاف و حجاب شود. در پایان برنامه به فعالان فرهنگی وبرگزیدگان مسابقات قرآنی ماه مبارک رمضان جوایزی اهدا گردید .

ادامه مطلب
تهیه و توزیع تجهیزات نمازخانه های سطح واحد
تهیه و توزیع تجهیزات نمازخانه های سطح واحد

تهیه و توزیع تجهیزات نمازخانه های سطح واحد

تهیه و توزیع تجهیزات نمازخانه های سطح واحد به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران مرکزی و بر اساس مصوبه ستاد اقامه نماز واحد بخشی از تجهیزات مورد نیاز نمازخانه های حوزه ستادی و کلیه دانشکده ها ی واحد تهران مرکزی تهیه و توزیع گردید . این تجهیزات شامل ۱۶۵ قواره چادر نماز دوخته شده ، ۲۴۰۰ مهر تربت کربلا و ۱۲ سجاده ویژه ائمه جماعات حوزه ستادی و دانشکده ها واحد تهران مرکزی می باشد .

ادامه مطلب
برگزاری نشست تخصصی حجاب و عفاف در دانشکده هنر واحد تهران مرکزی
برگزاری نشست تخصصی حجاب و عفاف در دانشکده هنر واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی حجاب و عفاف در دانشکده هنر واحد تهران مرکزی

برگزاری نشست تخصصی حجاب و عفاف در دانشکده هنر واحد تهران مرکزی به همت اداره دانشجویی و فرهنگی دانشکده هنر واحد تهران مرکزی نشست تخصصی با عنوان « حجاب و عفاف » ویژه کارکنان خواهر با حضور رئیس و جمعی از کارکنان آن دانشکده در روز سه شنبه مورخ ۲۰/۴/۹۶ برگزار گردید . در ابتدای نشست دکتر عبدالرضا مظاهری ریاست دانشکده هنرواحد تهران مرکزی به تفسیر فلسفه ی بنیادی حجاب پرداخت . در ادامه نشست خانم مریم زمانی اصل استاد دروس عمومی آن دانشکده درخصوص اصل موضوع حجاب درشرع مقدس اسلام باتوجه به کتب وآراء شهید مطهری توضیحاتی را ایرادنمود. ایشان با اشاره به توطئه‌ی کشف حجاب و بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و علت نامگذاری آن روز به عنوان « روز عفاف و حجاب » روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید اظهار داشت یکی از پلیدترین توطئه‌های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر، توطئه‌ی کشف حجاب است . وی خاطر نشان ساخت در دوران کشف حجاب، بسیاری از بانوان که نمی خواستند بدون حجاب خارج شوند، در خانه ها ماندند و عده ای فقط شب ها رفت و آمد می کردند و در برخی خانه ها به ناچار حمام ساخته شد. کسانی هم که امکانات بیشتری داشتند، فرار را بر قرار ترجیح دادند و ترک دیار کردند.ایشان در ادامه سخنان خود ضمن توضیح این مطلب که حجاب باعث حفظ بنیان خانواده بوده و نبودش باعث فحشا و تزلزل خانواده است تصریح کرد دو واژه‌ی «حجاب» و «عفت» در اصل در دو معنای« منع و امتناع» مشترک‎ هستند . تفاوتی که بین منع و بازداری حجاب و عفت است، تفاوت بین ظاهر و باطن است؛ یعنی منع و بازداری در حجاب مربوط به ظاهر است، ولی منع و بازداری در عفت، مربوط به باطن و درون است؛ چون عفت یک حالت درونی است، ولی با توجه به این که تأثیر ظاهر بر باطن و تأثیر باطن بر ظاهر، یکی از ویژگی‌های عمومی انسان است؛ بنابراین، بین حجاب و پوشش ظاهری و عفت و بازداری باطنی انسان، تأثیرمتقابل وجود دارد. در خاتمه مسابقه ای درراستای موضوعات طرح شده برگزار و جوائزی به برگزیدگان اهدا گردید .

ادامه مطلب