آخرین اخبار

برگزاری «محفل انس با قرآن کریم» در دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶

برگزاری «محفل انس با قرآن کریم» در دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۶ اخبار و رویدادها
برگزاری «محفل انس با قرآن کریم» در دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶ به همت اداره دانشجویی و فرهنگی دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی «محفل انس با قرآن کریم» با حضور جمعی کثیری از دانشجویان در روز دوشنبه مورخ ۲۲/۸/۹۶ برگزار شد. در این محفل نورانی پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و اجرای گروه تواشیح ، خانم ندا نبوی استاد گروه معارف اسلامی دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد تهران مرکزی در خصوص اصل توحید مطالبی را بیان نمود وبا اشاره به آن که دین یعنی عشق و محبت و اگر ما در برابر خداوند قرار بگیریم دیگر عشق واقعی وجود نخواهد داشت گفت عشق مفهومی بسیار مقدس است و جایگاهی والا دارد لذا هر علاقه ای عشق معنا نمی شود بلکه پاسخ به غرایز و هواهای های نفسانی است و نهایت عشق را در روز عاشورا شاهد هستیم. آنان که از همه هستی و وجودشان گذشتند و این چنین صحنه عاشورا را رقم زدند. انسان ها ممکن است به مراحلی از کمال برسند که از فرشتگان هم بالاتر روند و ممکن است انسان در مقامی قرار گیرد که در مرحله رذالت قرار گیرد. خداوند انسان ها را آزاد آفریده است یکی از طریق عقل سلیم و دیگری عقل رحمانی. بنابراین عقل سلیم محبت باطنی خداست. ایشان در ادامه سخنان خود ضمن تأکید بر آن که « حجت » دارای انواع باطنی و ظاهری است افزود بالاترین مرحله آزادی « آزادی از اسارت نفسانی» است. جهاد اکبر سیر و سولک الی الله است، آزادی در مکاتب الهی و عقلی به معنی بی بند و باری است که هرچه هواهای نفسانی به ما دستور داد از همان تبعیت کنیم. از دیدگاه اسلام آزادی واقعی به معنای رهایی از بندگی غیر خداست و اگر ما نخواهیم بندگی خدا را کنیم یا بنده طاغوت شده یا بنده هوا های نفسانی خودمان می شویم . وی در خاتمه سخنان خود متذکر گردید به هرحال شیطان در کمین است پس آزادی واقعی فقط در بندگی خداوند است. پس باید مسیر زندگی خود را مشخص نموده و اطاعت از امر پروردگار داشته باشیم. سخنران در انتها به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفت .
برگزاری شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶

برگزاری شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۴ اخبار و رویدادها
برگزاری شورای تخصصی فرهنگی – اجتماعی واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶ شورای تخصصی فرهنگی- اجتماعی واحد تهران مرکزی با حضورمشاور اجرایی واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران، معاون دانشجویی و فرهنگی ، مسئول بسیج اساتید ، دبیر هم اندیشی اساتید و نماینده اساتید واحد در روز دوشنبه مورخ ۲۲/۸/۹۶ برگزار گردید . در این جلسه پس از ارائه سیاستگذاری های فرهنگی در خصوص حجاب موارد زیر به تصویب رسید: برگزاری نشست های تخصصی فرهنگی « راههای ایجاد پایداری و محبت در خانواده »، « حقوق ملت در قانون اساسی» ،« خاستگاه دختران امروز برای انتخاب همسران فردا » ، « اخلاق و سیاست » ، ترویج و توسعه فرهنگ نماز به منظور سلامت روان و تعالی خانواده » ، « هویت دینی در عرصه دانشگاه » ، « ترویج ازدواج سالم » ، « مهارتهای زندگی » ، « اخلاق حرفه ای در عرصه مدیریت فرهنگی »، « الگوهای دینی و نقش آن در سلامت جامعه » ، « دانشجو و اخلاق مداری در دانشگاه » ، « تأثیرات پزشکی و علمی نماز و وضو بر بدن انسان »، « چرا حجاب »،« حلقه های معرفت با محوریت انتظار موعود »،«نگاه آسمانی از منظر حوزه و دانشگاه » و« منشور اخلاقی ، استادان و دانشجویان» ، بازدید از مراکز نگهداری جانبازان و معلولین » ، برگزاری کارگاه های آموزشی « مهارت سخنرانی و فن بیان و ارتباط موثر »، « شیشه گری به صورت عملی با تولید آثار تزیینی ، مذهبی و هنری » ، « کولاژ » ، « راهکارهای توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت در دانشگاه » و « الزامات فرهنگی پیاده سازی اقتصاد مقاومتی» ، برگزاری اردوی « مشهد مقدس »، برپایی ایستگاه صلواتی ، برگزاری مراسم های « ولادت حضرت رسول اکرم (ص) » ، « شهادت امام حسن عسگری (ع) » ، برگزاری بخش شفاهی مرحله مقدماتی بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت ، برگزاری محفل شعر با موضوع دانشجو ،برگزاری کلاس حفظ قرآن کریم با ترجمه و تفسیر آیات ، برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی « ویژه هفته وحدت و روز دانشجو» ، « اذان »، « چهل حدیث » ، « سیره نبوی » ، اجرای نمایش خیمه شب بازی با تکیه بر سنتها و آیین های ایرانی شب یلدا ، برگزاری دومین جشنواره نمایشهای بی کلام ، برگزاری شب شعر به مناسبت شب یلدا ، برگزاری جلسات اخلاق در رابطه با ترویج ده فرمان مشترک بین ادیان یکتا پرست با تأکید بر سوره انعام، بزرگداشت شیخ مفید و آشنایی با بنیانگذاران علوم اسلامی ،برپایی جلسات تخصصی در خصوص مشاوره و حل مسائل و مشکلات دانشجویان ،برگزاری آموزش برگزیدگان تست صدا برای استعدادیابی و ترویج افکار و اندیشه ها به جهت یادآوری تفکرات بزرگ مردان ایران از قبیل شهیدان آوینی ، چمران و.... ، برگزاری گفتمان هم اندیشی دانشجویی با تبیین فضای مجازی (تهدیدها و فرصتها) ، اکران و نقد فیلم های « مستند موعود در ادیان مختلف » ، « بادیگارد » ، مجوز کانون فرهنگی دانشجویی جرعه نور مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) .
برگزاری جلسه هم اندیشی پیرامون نماز در مجتمع دانشگاهی ولیعصر (عج) واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶

برگزاری جلسه هم اندیشی پیرامون نماز در مجتمع دانشگاهی ولیعصر (عج) واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۳ اخبار و رویدادها
برگزاری جلسه هم اندیشی پیرامون نماز در مجتمع دانشگاهی ولیعصر (عج) واحد تهران مرکزی-آبان ۹۶ به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران مرکزی و با همکاری و مشارکت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران جلسه هم اندیشی پیرامون نماز با حضور معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان تهران ، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی واحد، رییس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی ، معاون دانشکده ادبیات و علوم انسانی و مسئول امور فرهنگی و اجتماعی مجتمع دانشگاهی ولیعصر (عج) در روز سه شنبه مورخ ۲۳/۸/۹۶ در مجتمع دانشگاهی ولیعصر(عج ) واحد تهران مرکزی برگزار گردید . شرکت کنندگان در این جلسه در خصوص وضعیت نماز و نمازخانه ، نظر سنجی پیرامون شرکت کنندگان در نماز جماعت اعم از استادان ، دانشجویان و کارکنان ، راههای جذب مخاطب برای شرکت در نماز جماعت ، ارائه طرح برنامه و هماهنگی در مورد فعالیت های حوزه فرهنگی مجتمع ، حضور مسئولین و مدیران در نمازجماعت و ایجاد نظام ارزیابی در خصوص تشخیص فعالین فرهنگی از غیر فعالین به بحث و تبادل نظر پرداختند .
اکران و نقد فیلم « لبه فردا » در مجتمع دانشگاهی آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) واحد تهران مرکزی-آبان۹۶

اکران و نقد فیلم « لبه فردا » در مجتمع دانشگاهی آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) واحد تهران مرکزی-آبان۹۶

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۸ اخبار و رویدادها
اکران و نقد فیلم « لبه فردا » در مجتمع دانشگاهی آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) واحد تهران مرکزی-آبان۹۶ به همت اداره دانشجویی و فرهنگی مجتمع دانشگاهی آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) واحد تهران مرکزی و با همکاری و مشارکت کانون تعالی آن مجتمع اکران و نقد فیلم « لبه فردا » با حضور جمع کثیری از کارکنان و دانشجویان در روز یکشنبه مورخ ۷/۸/۹۶ برگزار گردید . شایان ذکر است پس از اکران فیلم، منتقدین دانشجویی و گروهی فیلم فوق دانشجویان علی سینا چاوشی رشته مهندسی مکانیک ، احسان حجتی رشته مهندسی عمران با گرایش آب و مدیر باشگاه فیلم نامه نویسی در حوزه هنری سازمان تبلیغات ، علیرضا علی پور رشته مهندسی شیمی ، محمد امین شاکری رشته مهندسی عمران ، هادی نومیری رشته مهندسی عمران و نویسنده و فیلم نامه نویس ، محیا قاسمی رشته مهندسی پزشکی و نویسنده و فیلم نامه نویس ، مریم ایرانی رشته مهندسی معماری و نویسنده و فیلم نامه نویس از مجتمع دانشگاهی آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره ) به نقد و بررسی فیلم پرداختند . منتقدین اظهار داشتند فیلمنامه « لبه فردا » تنها به دنبال بهانه ای برای مهیا کردن بستر جنگ میان زمینی ها و بیگانگان نبوده است بلکه با قهرمانی مواجه هستیم که برخلاف روند رایج اینگونه آثار، ابداً شبیه یک قهرمان نیست و اتفاقاً بسیار ساده و ترسو معرفی می شود. فارغ از شخصیت پردازی مناسب فیلم ( البته در مقیاس یک اثر اکشن ) ، « لبه فردا » ایده های جذابی هم در زمینه بازگشت به گذشته و به عبارتی «سفر در زمان» را مطرح نموده که شمشیری دو لبه محسوب می شد و این ایده می توانست با بررسی دقیق به نقطه قوت فیلم تبدیل شود و یا می توانست عامل اصلی ضعف و سردرگمی مخاطب باشد که فیلمنامه « لبه فردا » به مورد اولی نزدیک تر می باشد، هرچند که در این زمینه عالی نیست. فیلم با مطرح کردن موضوع جابجایی زمان، مفاهیمی همچون علاقه ، مسئولیت و احساس را به داستان اضافه کرده است. خوشبختانه اکشن درفیلم « لبه فردا » به هیچوجه باعث سردرد و یا سردرگمی مخاطب نمی شود و البته مشاهده سه بعدی این صحنه ها نیز لطف تماشایش را دو چندان می کند. فیلم « لبه فردا » اثری جذاب و تماشایی است که به شعور مخاطبینش توهین نمی کند. فیلم شاخ و برگ اضافی به داستان اضافه نمی کند و بی جهت المان های آخرالزمانی که بعضاً محتوایی فلسفی به خود می گیرند را هم به فیلمنامه اضافه نکرده است. تماشای « لبه فردا » برای کسانی که علاقه وافری به ژانر اکشن دارند توصیه می شود .
برگزاری نشست تخصصی « اخلاق نبوی و نقش آن در تبلیغ اثر بخش دین » در دانشکده مدیریت واحد تهران مرکزی -آبان ۹۶

برگزاری نشست تخصصی « اخلاق نبوی و نقش آن در تبلیغ اثر بخش دین » در دانشکده مدیریت واحد تهران مرکزی -آبان ۹۶

۲۱ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۹ اخبار و رویدادها
باسمه تعالی برگزاری نشست تخصصی « اخلاق نبوی و نقش آن در تبلیغ اثر بخش دین » در دانشکده مدیریت واحد تهران مرکزی -آبان ۹۶ به همت اداره دانشجویی و فرهنگی دانشکده مدیریت واحد تهران مرکزی نشست تخصصی فرهنگی تحت عنوان« اخلاق نبوی و نقش آن در تبلیغ اثر بخش دین» با حضور جمعی کثیری از دانشجویان در روز شنبه مورخ ۲۰/۰۸/۱۳۹۶ برگزار شد. در این نشست خانم مهدیه محمد طاهر استاد گروه معارف اسلامی واحد تهران مرکزی در خصوص راهکارهای تبلیغ پیامبر اعظم (ص) توضیحاتی را ارائه نمود. ایشان با اشاره به این که رساندن پیام الهی اولین وتبلیغ اصلی ترین هدف پیامبران به ویژه نبی مکرم اسلام (ص)، بوده است اظهار داشت : پیامبر اکرم (ص) در تمام امور دارای روش و برنامه بوده اند و دعوت به تبلیغ حضرت بر اساس برنامه هایی بود که با هدایت خداوند متعال صورت می گرفت . مدیریت و ابتکار ، نبوغ فردی و تجارب لازم نیز در آن حضرت برای تبلیغ به زیبایی و کامل ترین حد جلوه گر بوده و ایشان با همه این شایستگی ها بود که توانستند جامعه جاهلی را که در پایین ترین حد از علم و معرفت قرار داشتند به بالاترین مراحل معرفتی رهنمون سازند .وی با توضیح این مطلب که تبلیغ دینی دارای شاخص های مهمی است که به واسطه آن سمت و سوی تبلیغ روشن می شود افزود مهمترین آنها عبارتند از : استفاده از زمان و مکان مناسب ،حلم و بردباری ،تبلیغ الگو، تبلیغ عملی، احترام به مردم ،تبلیغ تدریجی، عفو و گذشت ، در نظر گرفتن ظرفیت فکری مخاطبان، مردمی بودن ، شرح صدر و تبشیر و انذار . ایشان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با دقت در سیره عملی و تبلیغی پیامبر (ص) روشن می شود که مبلغان و پیام گزاران باید از برجسته ترین افراد باشند و در کارهای بایسته و شایسته و پرهیز از بدی پیشگام و جلودار باشتند . باید باورهای دینی و معرفتی در آنان همچون پیامبر (ص) نمونه باشد . اخلاق معاشرتی مبلغان مانند پیامبر۰ص) باید در حد بسیار مطلوبی باشد ، مردم باید بی اعتنائی به دنیا ، آزادگی ، دلسوزی و گذشت را در وجو مبلغ ببینند ، همچنان که باید تواضع ، شجاعت و شهامت را در وی مشاهده کنند . سخنران در انتها به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفت .
برگزاری نشست تخصصی با عنوان « زمان فرصتی برای زندگی » در مجتمع پیامبر اعظم (ص)-ابان ۹۶

برگزاری نشست تخصصی با عنوان « زمان فرصتی برای زندگی » در مجتمع پیامبر اعظم (ص)-ابان ۹۶

۲۱ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۷ اخبار و رویدادها
برگزاری نشست تخصصی با عنوان « زمان فرصتی برای زندگی » در مجتمع پیامبر اعظم (ص)-ابان ۹۶ به همت اداره دانشجویی و فرهنگی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) نشست تخصصی از سلسله نشستهای شگفتی های آفرینش با عنوان «زمان فرصتی برای زندگی» با حضور مسئول امور فرهنگی و اجتماعی و جمع کثیری از استادان و دانشجویان مجتمع در طی روزهای یکشنبه مورخ ۱۴/۸/۹۶ و شنبه مورخ ۲۰/۸/۹۶ برگزارگردید . در این نشست دکتر همایون احمد پناهی استاد دانشکده علوم پایه واحد تهران مرکزی با استفاده از کلیپ های متعدد ، عکس و اسلاید قدرت لایزال خداوندی را در زمینه آفرینش انسان و کل هستی از طریق ارجاع به منابع وآزمایشات علمی ( از دو جنبه شیمی و فیزیک )بررسی کرده و اظهار داشت هدف از برگزاری این نشست آن است که دریابیم در کائنات چه روندی در کار است و خداوند را بهتر بشناسیم و هر چه شناخت خدا بیشتر شود با آرامش بیشتری زندگی خواهیم کرد . وی در رابطه با ارزش زمان و وقت در مورد تاثیرات زمان در زندگی انسانها گفت باید به رخدادهای زندگی زمان داد و هیچ وقت نباید زود قضاوت کنیم چرا که در طول زندگی نه می توان به خوشی های زندگی دل بست و نه از ناراحتی های آن تاامید شد و در لحظه نمی توان تشخیص داد که اتفاقی که افتاده خوب یا بد بوده است . ایشان خاطر نشان ساخت آن چه خداوند برای انسان مقدر کرده است شاید ناگوار به نظر برسد و در صورتی که مصلحت خداوند باشد، شاید خیری نیز برای فرد در بر داشته باشد . ایشان در ادامه سخنان خود به تاثیرات زمان و بیولوژی حیوانات و انسانها پرداخت و گفت این که خداوند در مغز، سلولهایی قرار داده است که به صورت کورنومتر عمل می کند و گاهی در زمان مشکلات و استرس طوری عمل می کند که زمان برای شخص کندتر شده تا بتواند راهی برای حل مشکلات خود پیدا کند و یا زمانی که زندگی ما در خطر است حرکت و آهنگ زمان کند شده تا بتوانیم عکس العمل درستی نشان دهیم .این کورنومتر مغزی در بعضی افراد مانند ورزشکاران تندتر عمل می کند که عکس العمل حریف مقابل را پیش بینی کنند . یکی دیگر از ابعاد شگفت انگیز زمان در انسان طول مدت بارداری است که انسان در طول زمان ۹ ماه تمامی اندامهایش کامل می شود بجز مغز انسان که نارس بدنیا می آید و برای کامل شدن نیاز است که در کنار انسانهای دیگر قرار گرفته رشد کند .کیفیت زندگی روی طول عمر ما تاثیر دارد و تجربه های انسان بر روی رفتار تاثیر می گذارد و زمانی که به میانسالی می رسیم می‌دانیم که زمان کمی از عمر مانده بنابراین ارزش زمان را می دانیم و اگر انسان به ارزش زمان پی ببرد قطعاً در رفتارش تجدید نظر خواهد کرد .پس تا زمانی که وقت داریم باید استفاده بهینه از وقت و زمان کرد. ایشان در خاتمه سخنان خود متذکر کردید مرگ نعمت بزرگی است که خدا برای انسان مقدر کرده است و اگر مرگ نبود همه چیز رنگ عوض می کرد و حتی محبت انسانها به یکدیگر کم می شد . سپس با اشاره به اسلاید منحنی گذر زمان اظهار داشت که از منحنی زمان دو چیز را متوجه می شویم: ۱- زمان جوانی کوتاه است ۲- هرتوانایی که خداوند به ما داده طی دوران زندگی تا به پیری برسیم دوباره از ما پس می گیرد . لذا ما در هر قسمت از زندگی باید شکر خدا را بجا آوریم که بخشی از قوس منحنی عمر را طی کرده ایم، علی الخصوص کسانی که به پیری می‌رسند خداوند این لطف را به آنها داشته که تمامی مراحل عمر را تجربه کنند . انسانها باید در طول عمر بدون چشم داشت به گرفتن پاداش به یکدیگر لطف و کمک و یاری رسانند. سخنران در انتها به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفت .